"Enter"a basıp içeriğe geçin

MyBB Online Üye Manipülasyonu

Forumlar eskisi kadar etkin değil ve forum sahipleri aktif üye sayısını olduğundan çok gösterme çabası içerisindeler. Bizde bu küçük manipülasyon ile etik olmasa da 1 gün içerisinde aktif olmuş üyeleri 15 dakika içerisinde aktif olmuş gibi gösterebiliriz. Adımları takip etmeniz yeterli.

Admin PanelForum Ayarları > Dil Yönetimi > Türkçe (TR) > index.lang.php

online_note kutusunu buluyoruz ve için aşağıda ki şekilde değiştiriyoruz.

Son <strong>15</strong> Dakika İçinde Toplam: <strong>{1}</strong> Kullanıcı Aktif Oldu. Şu an Forumumuzda: [<a rel="nofollow" href="./online.php"><strong>{4} Kayıtlı, {6} Gizli ve {8} Ziyaretçi</strong></a>] Bulunmaktadır.

Kaydedip devam ediyoruz.

Admin Panel > Forum AyarlarıGenel Forum Ayarları > Kimler Çevrimiçi Ayarları

Burada “Çevrimiçi Olarak Geçirilen Zaman Ayarı?” kısmına “1440” yazıp kaydediyoruz, hepsi bu kadar. Son 24 saat içinde online olan üyeler 15 dakika içinde online olmuş gibi görünecek.

2 Yorum

 1. ömer
  ömer 20 Temmuz 2018

  merhaba hocam. bu konuyla alakalı bi sorum olacaktı. bahsettiğiniz olayı siteme uzun zamandır uyguladım kullanıyorum ama son 1 haftadır ne olduysa kayıtlı kullanıcılar sitede olmalarına rağmen çevrim içi listesinde gözükmüyolar.

  yani şöyle özetliyim 1 hafta öncesine kadar siteye giriş yapmış biri sitede aktif olmasa bile veya sekmeyi kapatsa bile 2-3 gün veya daha fazla sitede açık gibi gözüküyolardı. yani online listesinde gözüküyolardı.

  ama son 1 haftadır bu durum böyle değil. mesela arkadaş siteye giriyo ama sekmeyi kapatsa veya yan sekmeye geçse bile anında saniyeler içinde siteden kayboluyo. yani online listesinde gözükmüyo.

  kullandığım eklentiler. prostats – gizli içerik ve konu gizleme yani 3 tane plugin kullanıyorum. ben sorunun prostats dan kaynaklandığını düşünmeye başladım çünkü geçenlerde prostats ayarlarından 25 yazı karakterini 35 e çıkarmıştım sadece okadar. sonra o eklentiyi 2-3 kez kaldırıp ftp den dahil silip tekrar yükledim ama düzelmedi sorun hala devam ediyor. ayrıca site hitinde veya kayıt olanlar sayısında bi azalma yok artış var.

  bu sorun neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir bi bilginiz var mı ?

  • Yunus Emre Geldegül
   Yunus Emre Geldegül 22 Temmuz 2018

   Merhaba
   Mail üzerinden sitenizin yönetim paneli bilgilerini gönderirseniz incelemeye çalışırım.
   yunusemregeldegul [at] gmail [dot] com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.