"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkçe Kaynak Sitesi: TRKaynak.Com

Bu sektöre ilk giren kişilerin, hele birde Yabancı dil yönünden eksik kişilerin sık sık kullandığı bir sözdür”Türkçe Kaynak Yok!” Oysa artık hemen her konuda pek çok gönüllü tarafından kaynaklar ortaya atılıyor ve bu kaynaklar özgürce kullanılabiliyor.

Örneğin Fırat Özgül (ki kendisi Türkiyeyi Python programlama dili ile tanıştıran bir şahsiyettir) yayımladığı “Her Yönü İle Python” kitabının PDF dökümlerini İnternet üzerinden ücretsiz olarak yayınlamış ve günümüzde Python dili ile uğraşan pek çok kişinin bu güzel bilgilere ücretsiz erişimine olanak sağlayarak resmen bir nesli yetiştirmiştir. Buradan kendisine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Yani anlayacağınız artık kaynaklar istemediğiniz kadar var ve sizin onlara ulaşmanızı bekliyor.

İşte sizi kaynaklara ulaştıracak bir kaynakta şüphesiz “TRKaynak.Com” sitesidir. Site kaynakları toplayarak arşive alıyor. Eğer kaynak bir PDF dosyası ise direk indirme linkini veriyor, PDF dosyasının sahipleri ile beraber. Eğer kaynak bir web sayfası ise direk olarak, araya hiç bir şekilde reklam koymadan o sayfaya yönlendiriyor.

Projeyi yöneten arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Pek çok kişi kaliteli kaynaklara sizlerin elinden ulaşacak. Bu arşivin ileride kocaman, şişko bir arşiv olması dileklerim ile 🙂 Kolay gelsin…

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.