İçeriğe geç

Projelerim

CODERLAB Logo
CODERLAB Bilişim Hizmetleri 2017

1) Evrim Ersin Kangal (ekangal.emregeldegul.net)

Bu proje, Mersin Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Evrim Ersin Kangal‘ın isteği üzerine öğrencilerin uygulamalı programlama dersleri sınavlarının İnternet üzerinden yapılması amacıyla başlatıldı. Geliştirilmesi devam etmekte, yakın bir süreçte açık kaynak kodları da paylaşılacaktır.

Site: ekangal.emregeldegul.net
Alan: Okul Projeleri
Açık Kaynak: Şuan Yok

2) EGPaste (paste.emregeldegul.net)

Bu proje, Emre Geldegül Blog üzerinde ki yazılım derslerinin kaynak kodlarının hızlı ve esnek bir biçimde paylaşılması amacıyla başlatıldı. Bu sayede ders için paylaşılan kodlar blog harici yerlerde de paylaşılabilir hale gelecek. Ayrıca küçük çaplı kod paylaşımları için de ideal bir sistem olacaktır.

Yakın süreçte CodeSH programına entegresi ile kullanışlı bir sistem haline gelecektir.

Site: paste.emregeldegul.net
Alan: EG Projeleri
Açık Kaynak: Şuan Yok

3) CodeSH

Bu proje, ilk etapta küçük çaplı kodların hızlı bir biçimde paylaşılması amacı ile geliştirilmeye başlanmıştır. CodeSH online olarak kodlarınızı kod yapıştırma servislerine yükler ve hazır linkleri sizlere sunar. Henüz geliştirme aşamasındadır. Eklenecek özellikler dahada kullanışlı hale getirecektir. Detaylı GitHub sayfasından takip edebilirsiniz.

Site: Yok
Alan: EG Projeleri
Açık Kaynak: GitHub

4) Findes

Bu proje, büyük dosyalar arasında arama yapmak amacıyla geliştirilmeye başlandı. İlk geliştirme amacı benzer dosyaları bulmak, ikili arama yapmak ve desen taraması yapmaktı ancak geliştirilmesi tamamlanamadığı için sadece dosya isimlerinde ve içeriklerinde (text) arama yapabilmekte. Geliştirilmesi durdurulmuştur.

Site: Yok
Alan: EG Projeleri
Açık Kaynak: GitHub